به وبسایت گروه صنعتی ایران خودرو خوش آمدید
 
Skip Navigation Links

صفحه اصلی

درباره شرکت

برند گروه صنعتی ایران خودرو

درباره شرکت

برند ايران خودرو
در دنياي امروز برند خودرو بايد برندي جهاني باشد تا بتواند به حيات خود ادامه دهد.
با وجودي كه گروه صنعتي ايران خودرو با برندهاي بزرگي در دنيا همكاري داشته و پروژه هاي مشتركي را با كمك آنان در بخش هاي مختلف تامين، توليد، فروش و خدمات پس از فروش به انجام رسانده، اما اين شركت تلاش داشته است كه در فضاي كاملا رقابتي بازارجهاني، برندهاي مختص به خود را معرفي كرده و ارتقا بخشد. به همين دليل ايران خودرو از حدود 10 سال پيش توليد محصولاتي را كه مالكيت معنوي آنها را كاملا در اختيار داشته باشد، در دستور كار قرار داد. خودروي سواري سمند به عنوان اولين ثمره اين تلاش پس از تولدش علاوه بر اين كه لقب نخستين خودروي ملي ايران را بر پيشاني داشت، ورود صنعت خودرو ايران را به دوراني جديد و روشن نيز نويد داد. دوراني كه خروج از مونتاژكاري و ايجاد برندهايي جهاني و حضور در بازارهاي بين المللي را گريزناپذير كرد. برندهاي سمند و سورن خيلي سريع به بازارهاي جهاني راه يافته و به تدريج جاي خود را در ميان ساير خودروهاي خارجي بازكردند. برند ايران خودرو نيز با اتكا به اين حضور و با به كارگيري توان تمام شركت هاي تابعه خود، اكنون با نام "ايكو" (IKCO) در عرصه بين المللي به برندي شناخته شده تبديل و با حضور در رنكنيگ هاي جهاني، هر روز بيش از گذشته بر ارزش آن افزوده مي شود.

گروه صنعتي ايران خودرو
ايران خودرو در سال 1341 با هدف توليد و فروش انواع خودرو با نام اوليه ايران ناسيونال تاسيس شد. بعد از سال ها اين شركت در پي توسعه فعاليت هايش و با توليد 1 ميليون خودرو سواري و تجاري و با به كارگيري 21 هزار نفر نيروي انساني به بزرگترين گروه صنعتي درمنطقه خاورميانه و شمال آفريقا (MENA ) تبديل شد كه به فعاليت هاي صنعتي و خدمات در بخش صنعت خودرو مي پرداخت. ايران خودرو با هدف رسيدن به كلاس جهاني، به تاسيس مركز تحقيقات، و مراكز تست خودرو، توسعه موتور به همراه جديدترين ماشين آلات و تجهيزات توليدي خود پرداخت. اقداماتي كه با همكاري كشورهاي عمده اروپايي در بخش صنعت خودروي آلمان و فرانسه حاصل شدند. ايران خودرو داراي شركت هاي تابعه متعددي است كه در قالب يك گروه واحد، اين شركت را به سوي اهدافش ياري مي دهند. اين شركت ها در بخش هاي مختلفي از جمله، تامين قطعات، سيستم ها و تجهيزات توليدي، خدمات پس از فروش، نيروي محركه و .... فعاليت دارند. همچنين ايران خودرو در حوزه هاي سرمايه گذاري، امور مالي ، ليزينگ و توسعه كسب و كار سرمايه گذاري هايي كرده است.

سبد برند آيكو
ايران خودرو در بخش خودرو سواري به منظور استفاده از مزاياي همكاري با خودروسازان كلاس جهاني و تنوع بخشيدن به منابع شركت در بخش هاي مختلف بازار، همكاري هاي استراتژيك خود را با خودروسازان بزرگ جهاني توسعه داده است ( مرسدس بنز ، پژو، رنو و سوزوكي). علاوه براين ايران خودرو به ايجاد برند خود پرداخت و آن را با خودرو سمند كليد زد.
در بخش خودروهاي تجاري، شركت ايران خودرو ديزل از شركت هاي تابعه گروه صنعتي ايران خودرو توانست اولين سايت خارجي شركت دايملر را ايجاد كرده و به توليد انواع اتوبوس و كاميون بپردازد . در حال حاضر شركت ايران خودرو ديزل با همكاري دايملر ايي جي و هيونداي، درحال توليد ون، ميني بوس، اتوبوس، كاميون هاي سبك و سنگين است.